Fire Power

Itt mindent elolvashatsz a lőfegyverekről!

Az USA-beli Colt fegyvergyártó immár több, mint másfél évszázados történetével sokat foglalkoztunk magazinunkban. A cég mindkét világháború során óriási hadimegrendeléseket kapott, aminek következtében a gyártókapacitást felduzzasztották, majd a háborúk után erre nem volt szükség és a Colt a csőd szélére került. A második világháború után ezért megpróbáltak előre menekülni, és új termékcsaládot kifejleszteni. A Colt Python fejlesztése is az 1950-es évek elején kezdődött el.

1935-ben dobta piacra a Smith and Wesson az első .357 Magnum lőszert tüzelő revolvert, azonban ez a cég legnagyobb, N-tokméretére épült, mely maroklőfegyveres vadászoknak megfelelő volt, de a különféle rendvédelmi szervek tagjainak kisebb méretű, könnyebb revolverre volt szükségük. A Colt a Pythonnal ebben a piaci szegmensben kívánta megvetni a lábát, hiszen a forgópisztoly tokmérete jóval kisebb volt, mint a nagy konkurens modelljeié, valahova a Smith and Wesson K és N mérete közé esik. A Smith and Wesson hamarosan megjelent a Model 19 (66) Combat Magnummal, de az csak korlátozott számú teljes töltetű .357 Magnum lőszer kilövésére volt alkalmas károsodás nélkül.

A Colt Python tehát 1955-ös megjelenése után évtizedekig, a Ruger Security-Six, illetve még inkább a Smith and Wesson M586/686 (581/681) 1980-as évekbeli megjelenéséig egyedülálló volt abban a tekintetben, hogy teljes töltetű .357 Magnum lőszerekkel gyakorlatilag korlátlan számú lövést lehet leadni. A Python megjelenésekor gyakorlatilag az összes egyesült államokbeli rendőri szervezet forgópisztolyokat használt, így nagy örömmel fogadták az erős, és a maga korában még kompaktnak is számító revolvert, amit több rendőri szervezet is rendszeresített. A rendkívül kellemes sütésű Python pedig a civil sportlövők egyik „álomfegyvere” lett világszerte, igen magas presztízst víva ki magának.

Az „álomfegyver” státus indoka már akkor is a Python magas ára volt, hiszen a gyártás során rengeteg kézi munkára van szükség. Ez az 1950–60-as években még megszokott volt az egész fegyveriparban, de az idő előrehaladtával a konkurensek egyre inkább automatizálták a fegyvergyártást, növelték a termelékenységet.

A Colt Python gyártása az 1990-es évek közepén már nem volt rentábilis, csak a Colt Custom shopja (egyedi fegyverkészítő műhely) termelte kis szériában, még több kézi munkával, ez volt a Python Elite. A piac egyre kevésbé volt hajlandó megfizetni – a használati értékben azonos versenytársakéhoz képest 30–50%-os felárat a Pythonért. 1999-re sok hibás üzleti döntés, elhibázott modellfejlesztések (Colt Double Eagle, All American 2000, Smart Gun), a nagy állami megrendelések hiánya miatt a Colt csődbe ment, és megszűnt a Python előállítása is. Ennek bejelentése után elég erőteljesen megemelkedett a használt Pythonok ára.

A 2000. évben voltak arra mutató jelek, hogy a vállalatot sikeresen szanálják, és több polgári modell gyártása is újraindul. A 2001. Shot Showra időzítve pedig olyan hírek is kiszivárogtak, hogy a Python gyártását kis sorozatban,talán egyedi megrendelésre,de újra kezdik. Colt Python - The Land of The Brave. .357 Magnum/.38 Special, 6-lövetű, DA/SA elsütőszerkezet - kézileg készült finommechanika. Az amerikai revolvergyártás non-plus-ultrája. Már évek óta nem gyártják, utoljára 370 ezer forint volt.

A Smith and Wessonnak évtizedekig tartott beismerni, hogy a K-frame .357 Magnumjai párezer magnum lőszer kilövése után kezdenek elmúlni.


Weblap látogatottság számláló:

Mai: 178
Tegnapi: 10
Heti: 819
Havi: 2 043
Össz.: 389 609

Látogatottság növelés
Oldal: Colt Python
Fire Power - © 2008 - 2024 - old-weapnos.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »